بانوان و ورزش بدنسازی

ورزش بدنسازی امروزهیکی از پر طرفدارترین ورزشهای جهان است و مردان زیادی به این رشته ورزشی علاقه مندهستند . طبق آمار های رسمی فدراسیون جهانی بدنسازی در حال حاظر بدنسازی بیشترینورزشکار جهان را به خود اختصاص داده است و پس از آن هنرهای رزمی به علت گستردگیفراوان در جنوب شرق آسیا و فوتبال رتبه های دوم و سوم را در اختیار دارند . اماسوالات عمده ای که معمولا برای خانم ها مطرح می شود بدین قرار است :

1- آیا ورزش بدنسازی همانطور که برای مردان مفید است برای زنان نیزمفید است ؟

2- آیا زنان در صورت پرداختن به بدنسازی دارای بدنی عضلانی ، تفکیکیو در یک کلام مردانه می شوند و ظرافت زنانه آنها تحت تاثیر قرار می گیرد؟

3-  آیا این ورزش خطری از لحاظ فیزیولوژی و آناتومتیک برای زنان ندارد؟

در پاسخ به سوال اول باید بگویم فلسفه هر ورزشی ورای قهرمانی و کسبافتخار برای مردان و زنان داشتن اندام دلخواه ، سوزاندن چربی اضافی , توانایی بدنیمطلوب در مواقع بحران و کسب مهارت های خاص بدنی با تکیه بر تمرینات مکرر است . بایدگفت که بدنسازی ورزشی است که موارد فوق را با تضمین کامل به ورزشکار خود ارایه میدهد . این ورزش علاوه بر سوزاندن سریع و سبک چربی های اضافه بدن , اندام شما راکاملا موزون و هماهنگ کرده و علاوه بر آن به شما اعتماد به نفس و اقتدار فوق العادهای می دهد که می توانیدآن را در تمامی بدنسازان در سطوح مختلف ببینید .
پس بهنظر من با توجه به شرایط عدم تحرکی که بر زنان جامعه ایران حاکم است بدنسازی نهتنها برای آنها مفید است بلکه برای آنان الزامی است . آمار وحشتناکی که از پوکیاستخوان ، روماتیسم مفصلی و ...... در زنان ایرانی مؤید این نکته است که اپیدمیخطرناکی ناشی از کم تحرکی در بین زنان در حال شیوع است که تنها را آن تحرک بیشتر درقالب ورزشهایی مثل آیروبیک و بدنسازی است .

علاوه بر این داشتن تناسب اندام برای یک دختر یا زن امتیازی غیر قابلانکار محسوب می شود که نمی توان ان را انکار کرد

در پاسخ به سوال دوم باید بگویم که بدنسازی نه تنها بدن زن را مردانهنمی کند بلکه به بدن فرم دخترانه تری می دهد. اشتباه زنان در این است که بدنسازانزن را قهرمانان استروئیدی می پندارند که دارای بدن هایی مردانه و خشن هستند اماواقعیت این است که تمام مدل های روز دنیا مثل هنرپیشه های هالیوود و خوانندگان زنمطرح جهان که بدن متناسب آنها آرزوی هر زنی می تواند باشد , بدنسازی و آیروبیک رادر سرلوحه برنامه های روزمره خود قرار داده اند .

اما این مطلب را از نظر علمی هم به شما ثابت می کنم .

عضلانی شدن بدن مردان به علت وجود هورمون تستترون در بدن آنهاست کههرقدر میزان تمرینات شدید بدنی را افزایش دهند میزان ترشح وتولید این هورمون دربدنشان افزایش یافته در نتیجه بدنشان عضلانی تر و خشن تر می شود اما در بدن زنمقدار این هورمون فوق العاده کم است و افزایش فعالیت بدن تاثیر خاصی بر روی میزانترشح این هورمون در بدن ندارد . در نتیجه در صورتی که قرص ها و مواد تزریقی حاویتستترن مصرف نشود { مثل کاری که زنان بدنساز حرفه ای انجام می دهند یعنی تزریقتستترن به بدن } ما به هیچ وجه شاهد بدنی با فرمت مردانه نخواهیم بود بلکه :

تاثیر بدنسازی بر عضلات زنان تنها سفت شدن و آب شدن چربی های دورعضلات است که خود از افتادگی عضله جلوگیری کرده و فورمت منسجم , محکم و استیل فوقالعاده دخترانه و منسجمی را به فرد می دهد .

در خصوص سوال سوم هم باید بگویم دقیقا این سوال برای مردان هم مطرحاست و برنامه نویسی ورزشی و تغذیه یکی از مهمترین نکات بدنسازی است که می باید بهآن توجه خاص شود .
مشاوره با مربیان مجرب بدنسازی و متخصصینتغذیه است .

/ 2 نظر / 63 بازدید
Gholami

عرض سلام و خسته نباشید بنده مدیر اولین و بزرگترین انجمن ورزشی ایران هستم. این انجمن به تازگی افتتاح شده است. با توجه به فعالیت ورزشی این وبگاه ، از شما مدیر محترم این وبگاه تقاضا دارم که با عضویت در این انجمن به پیشرفت رشته ورزشی خود بپردازید . از آن جایی که این انجمن در ابتدای راه قرار دارد نیاز مند مدیر در رشته های مختلف است اگر شما مایل باشید می توانید با مدیریت در رشته ورزشی مورد علاقه خود در این انجمن فعالیت کنید. به یاد داشته باشید که این انجمن در ابتدای راه قرار دارد و انشالله با همکاری شما بتوانیم قدم هر چند کوچک برای پیشرفت ورزش ایران برداریم. منتظر حضور شما هستیم. ارادتمند شما. http://www.isports.ir/forum/

نگار

ایا طنابزدن باعث افتادگی رحم میشود[سوال]